-1.9 C
New York

Prezgodne Ruskinje preko interneta traže supruga

Published:

Takva praksa u državama iz istočnog dijela Europe nije ništa novo, a većinu tih cura na taj su čin naveli snovi o nekom boljem svijetu i životu. Biste li ženili koju od njih?

Naravno, valjda imati na umu da nije sve baš tako jednostavno i da je u tom svijetu puno prevaranata, pa odlučite li se ikad na takvu internetsku romansu, pripazite na džep.

Često se događa da \’ljubavi\” iznenada počnu tražiti novce, a izgovora za to  nađu koliko hoćete. Najčešće nemaju za putovnice, vize ili iznenada obole, pa nakon što im uplatite traženi iznos, više se nikada ne jave.

Ipak, među izabranim slikama je zasigurno i pravih \’udavača\’, pa nakon što pogledate galeriju, napišite u komentarima biste li se upustili u takvu pustolovinu.

Transformišite svoju svakodnevnu rutinu jednu po jednu. Naučite strukturirati svoj dan za manje stresa i više uspjeha uz zdrave navike za jutro, večer i radni dan.
Jutarnja rutina: kako započeti dan na desnoj nozi
Rutina radnog dana: kako se postaviti za uspjeh uz korisne navike
Večernja rutina: kako kreirati rutinu opuštanja da biste podržali san
Prednosti dnevne rutine
Uspostavljanje dnevne rutine ispunjene zdravim navikama može vam pomoći da izbjegnete osjećaj kao da vam dani lete u magli.
Ne radi se samo o tome da imate plan – to je moćan alat za poboljšanje i mentalne jasnoće i fizičkog blagostanja. Kada se efikasno isplaniraju, vaši svakodnevni rituali mogu smanjiti stres, poboljšati donošenje odluka i postaviti pozornicu za zdraviji, sretniji život. Jutarnja rutina: kako započeti dan na desnoj nozi
Stvaranje efektne jutarnje rutine je više od samo ustajanja iz kreveta i nastavljanja sa svojom listom obaveza. Radi se o postavljanju tona za cijeli dan.
Aktivnosti kojima se bavite tokom jutarnjih sati imaju potencijal da utiču na vaše raspoloženje, donošenje odluka, pa čak i na uspeh tokom dana. Evo nekoliko konkretnih koraka da poboljšate svoju jutarnju rutinu.

1. Ustani rano
Rani jutarnji sati često su najmirniji – svijet je miran, a ometanja su malobrojna. Rano buđenje daje vam luksuz mirnog doma i priliku da se usredsredite samo na sebe pre nego što krenu zahtevi dana. To će vas čak učiniti srećnijim (tako kažu naučnici, u svakom slučaju).

Kako to ostvariti:

Počnite polako: Ako ne ustajete rano, pokušajte se probuditi samo 15 minuta ranije nego inače i postepeno povećavajte ovo vrijeme.

Dosljednost je ključna: budite se u isto vrijeme svaki dan, čak i vikendom. Ovo pomaže u regulaciji cirkadijalnog ritma vašeg tijela.

2. Pomjerite svoje tijelo
Fizička aktivnost nije dobra samo za vaše fizičko zdravlje, već je odlična i za vaš um. Brza vježba ujutro može ubrzati vaš metabolizam, izoštriti fokus i podići raspoloženje.

Kako to ostvariti:

Odaberite željenu aktivnost: bilo da je to brzi trčanje, joga ili čak ples uz omiljene melodije, odaberite nešto čemu ćete se radovati.

Učinite to pristupačnim: pripremite svoju opremu za vježbanje noć prije, tako da je lakše započeti ujutro.

3. Ohrabrite se pozitivnim afirmacijama
Provedite nekoliko trenutaka govoreći pozitivno sami sebi. Ova jednostavna praksa može promijeniti vaš način razmišljanja i nivo samopouzdanja.

Kako to ostvariti:

Zapišite ih: Zapisivanje vaših afirmacija može vam poslužiti kao brzi pristup tokom jutarnje rutine. Ako se trudite da smislite bilo šta, možete isprobati
„Danas je novo poglavlje, a ja sam autor svoje priče“ ili „Privlačim energiju podrške i stvaram prostor za ono što je zaista važno“. Samo vi možete znati šta će vas inspirisati i pomoći da se osjećate pozitivnije u pogledu nadolazećeg dana.

Izgovorite ih naglas: usmeno iznesite svoje afirmacije, fokusirajući se na svaku riječ kako biste dublje osjetili njen utjecaj.

Pažljivo odvojite minut ili dva
Čak i ako je to samo pet minuta, odvajanje vremena da budete mirni može značajno uticati na vaš dan. Svesnost vam može pomoći da postanete svjesniji svojih misli i osjećaja i da vam olakša upravljanje svakodnevnim životom.
Kako to ostvariti:

Pronađite mirno mjesto: to može biti bilo gdje od vaše dnevne sobe, do vašeg automobila ili čak dok se tuširate.

Usredsredite se na dah: Pažljivo disanje može smiriti nervni sistem i smanjiti stres. Možete čak i slojevit doživljaj, na primjer, fokusirajući se na dah dok ispijate kafu i slušate muziku.

Pažljivo osmišljavajući svoju jutarnju rutinu i ugrađujući neke (ili sve) od ovih elemenata, postavljate se za dan koji nije samo produktivan već i radostan i uravnotežen. Rutina radnog dana: kako se postaviti za uspjeh uz korisne navike
Uspjeh nije samo u precrtavanju stavki sa vaše liste obaveza, već i u održavanju vašeg blagostanja. U našoj potrazi za efikasnošću, često zanemarujemo ljudski aspekt – našu potrebu za odmorom, ishranom i mentalnom jasnoćom.

Dakle, kako možete stvoriti radnu rutinu koja vam omogućava da budete produktivni, a da istovremeno brinete o sebi? U nastavku su neke ključne strategije koje će vam pomoći da osvojite svoj radni dan.

1. Poštujte sopstvene energetske cikluse
Vaše tijelo radi na prirodnim ciklusima zvanim ultradijanski ritmovi, koji obično traju 90 do 120 minuta. Tokom svakog ciklusa prelazite iz stanja visoke energije u stanje niske energije. Razumijevanje vaših energetskih ciklusa može vam pomoći da planirate svoj dan.

Kako to ostvariti:

Pratite svoje nivoe energije: Koristite dnevnik aktivnosti da identifikujete kada se tokom dana osjećate najbudnije i koncentrisanije.

Planirajte u skladu s tim: Zakažite zahtjevne ili kreativne zadatke u vrijeme najveće potrošnje energije i manje zahtjevne zadatke tokom perioda niske potrošnje energije. 2. Pravite kratke, česte pauze
Tajna održive produktivnosti je utkati mikro-pauze u svoj dan. Pauze daju vašem umu odmor koji mu je potreban, olakšavajući fokusiranje i smanjujući vjerovatnoću izgaranja.

Kako to ostvariti:

Istegnite se i krećite: Iskoristite pauze za lagana istezanja ili kratku šetnju.

Isprobajte Pomodoro tehniku: Da biste isprobali ovu tehniku, radit ćete u naletima od 25 minuta, nakon čega slijedi 5-minutna pauza. Nakon što ovo uradite 4 puta, napravite dužu pauzu. Pauza od 20+ minuta je idealna, ali 10 minuta je bolje nego ništa. Večernja rutina: kako kreirati rutinu opuštanja da biste podržali san

Napravite listu obaveza za sljedeći dan
Raščišćavanje uma prije spavanja može pomoći u smanjenju stresa i olakšati zaspati. Jedan efikasan način da to uradite je da napravite listu obaveza za sledeći dan.
Kako to ostvariti:

Pravilno odredite prioritete zadataka: Navedite svoje zadatke po važnosti kako biste se fokusirali na ono što je zaista važno.

Budite kratki: cilj nije da preplavite sebe, već da raspršite svoj um. Zapišite misli koje bi vas mogle spriječiti da zalutate, ali nemojte se zalagati za cijeli dan. 2. Prakticirajte dobru higijenu sna
Često podcjenjujemo snagu dobre rutine prije spavanja. Ne radi se samo o nizu zadataka koje obavljate prije nego što se spustite, to je čin vježbanja da se odvojite od užurbanog dana, usporite i uđete u miran način razmišljanja.

Kako to ostvariti:

Pokušajte s primjenom nježnih vježbi svjesnosti: one mogu uključivati ​​nježnu jogu, istezanje, svjesnost, meditaciju ili čak toplu kupku.

Neka bude jednostavno: Vaša jedinstvena rutina može značajno poboljšati kvalitet sna i opću dobrobit, ali ne mora biti komplikovana. Evo nekoliko dobrih navika koje možete ugraditi u svoju rutinu prije spavanja kako biste osigurali miran san koji vam je potreban. 3. Opustite se uz meditaciju
Meditacija može biti moćno sredstvo za smirivanje uma i pripremu tijela za san.

Kako to ostvariti:

Odaberite pravu tehniku: Odlučite se za stil meditacije koji vas opušta, bilo da se radi o svjesnosti, dubokom disanju ili skeniranju tijela.

Odaberite pravo trajanje: čak i kratka meditacija spavanja od 5 do 10 minuta može imati značajan utjecaj.

💙 Meditacija je važan alat koji može pomoći u smanjenju stresa i povećanju ukupne sreće i blagostanja. Isprobajte ovu vođenu vježbu večeras. 4. Ciljajte na 8 sati sna
Iako potrebna količina sna može varirati od osobe do osobe, ciljanje na oko 8 sati je općenito dobro pravilo za odrasle.

Kako to ostvariti:

Postavite dosljedan raspored spavanja: pokušajte ići u krevet i buditi se u isto vrijeme svaki dan, čak i vikendom. Izbjegavajte uveče telefone i laptope koji emituju plavo svjetlo kako ne biste pokvarili svoj raspored.

Stvorite okruženje koje pogoduje spavanju: Neka vaša spavaća soba bude hladna, tamna i tiha kako biste svom tijelu signalizirali da je vrijeme za spavanje.

Integracijom ovih navika u svoju noćnu rutinu, postavljate pozornicu za miran noćni san i, zauzvrat, produktivniji i ispunjeniji život. Zapamtite, dobar san nije luksuz, već potreba. Prednosti dnevne rutine
Dobro osmišljena dnevna rutina može donijeti strukturu i efikasnost u vaš život, omogućavajući vam više vremena i mentalne energije da se bavite aktivnostima koje vam donose radost i ispunjenje. Evo nekoliko ključnih prednosti održavanja dnevnog rasporeda.

Maksimalna produktivnost
Dnevna rutina može promijeniti igru ​​kada je u pitanju produktivnost. Kada planirate svoj dan, možete dodijeliti posebne vremenske intervale za određene zadatke, smanjujući ometanja i olakšavajući fokusiranje. Ovo, zauzvrat, može smanjiti stres i pomoći vam da postignete neuhvatljivu zdravu ravnotežu između posla i života. Kako to ostvariti:
Vremensko blokirajte svoj dan: Dodijelite određene blokove vremena različitim zadacima ili vrstama posla i moći ćete se bolje usredotočiti na zadatak koji imate.

Efikasno odredite prioritete: Koristite alate kao što je Eisenhower Box da odredite koji su zadaci hitni i važni.

Postavite prekretnice: razdvojite veće projekte na manje zadatke i postavite prekretnice kako biste pratili svoj napredak.

Ostvarenje cilja
Sa strukturiranim dnevnim rasporedom veća je vjerovatnoća da ćete poduzeti dosljedne korake ka svojim ciljevima. Bilo da se radi o ovladavanju novom vještinom, dostizanju profesionalne prekretnice ili postizanju ličnog rasta, rutina vam pomaže u svakodnevnom postizanju ciljeva. Ovo može pomoći u samopoštovanju i održavanju smisla u životu. Kako to ostvariti:
Postavite SMART ciljeve: Uvjerite se da su vaši ciljevi specifični, mjerljivi, ostvarivi, relevantni i vremenski ograničeni.

Pregledajte svoj dan: Na kraju svakog dana pregledajte šta ste postigli i čime se sljedeće treba pozabaviti.

Kreirajte sistem nagrađivanja: Uspostavite sistem nagrađivanja kada postignete određene prekretnice kako biste bili motivirani.

UKOLIKO ZELITE DODAJTE ME NA PROFIL ISPOD:

PROFIL

IZVOR:24SATA.HR

 

 

Facebook Comments

Related articles

Recent articles